Z Uniwersyteckie Centrum Informatyczne


Zmarł Pan Stanisław Łosko

18.02.2021

Kir.png

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wieloletniego współpracownika Stanisława Łosko.

Pan Łosko przez długie lata swojej pracy był nie tylko niezwykle oddanym pracownikiem, ale też powszechnie lubianym i zawsze pogodnym kolegą. Takim pozostanie w naszej pamięci.

Pan Stanisław Łosko pracował na UMK od 1961 do 2002 roku, a w Ogólnouczelnianym Ośrodku Obliczeniowym UMK od początku jego powstania w 1976 roku. Przedtem był zatrudniony w warsztacie mechanicznym Instytutu Fizyki UMK, jako mechanik precyzyjny. Miał opinię "złotej rączki". Od początku był odpowiedzialny za warsztat mechaniczny i doskonale wywiązywał się z różnego rodzaju prac związanych ze wspomaganiem mechanicznym napraw często psującego się sprzętu w OOO (głównie drukarki, perforatory kart, czytniki taśmy papierowej, napędy taśm magnetycznych, Mery 3XX, itp.), w których to pracach był niezastąpiony. Po szkoleniach, uruchomieniu systemu R-32 i przejęciu z oddziału IMM systemu R-20 specjalizował się w konserwacji i naprawach sterowników i napędów dyskowych.

W końcowych latach pracy brał udział w instalacjach i konserwacji okablowania lokalnej sieci komputerowej, dostosowywaniu serwerowni do nowych wymagań sprzętowych, wspomagał utrzymanie sieci zasilającej.

Na emeryturę odszedł w 2002 roku. Zmarł 17.02.2021 w wieku 84 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 26 lutego 2021 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu (ul. Ludwika Rydygiera 21).

Po mszy odbędzie się pogrzeb na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 192/196.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie.

 

Zakupy standardowego sprzętu komputerowego

Komunikat z dnia: 15.02.2021

Wznawiamy przyjmowanie zamówień na sprzęt komputerowy.
Więcej informacji


Nowy serwer poczty wychodzącej

Komunikat z dnia: 3.11.2020

3 listopada nastąpiła zmiana serwera smtp.umk.pl obsługującego wysyłanie poczty z programów klienckich użytkowników (Thunderbird, Outlook itp.).

W trosce o bezpieczeństwo danych użytkowników nowy serwer nie pozwala na przesyłanie haseł bez szyfrowania i wymaga obsługi protokołu szyfrującego w wersji nie niższej niż TLS 1.2.

Prosimy o upewnienie się, że programy pocztowe na Państwa urządzeniach służbowych i prywatnych spełniają te wymagania, a w szczególności, w wypadku problemów z wysyłaniem wiadomości, prosimy o włączenie SSL/TLS (port 465) lub STARTLS (port 587).

W razie dalszych trudności prosimy o kontakt pod numerem telefonu 611 2727.

Instrukcja elektronicznych głosowań i wyborów

Komunikat z dnia: 20.04.2020

Zgodnie z Zarządzeniem nr 65 Rektora UMK UCI udostępnia system głosowań i wyborów w trybie zdalnym. Instrukcja postępowania jest opisana tutaj.

Poszukujemy pracowników

Komunikat z dnia: 23.03.2018

Poszukujemy osób chętnych do podjęcia pracy w Uczelnianym Centrum Informatycznym.
Więcej informacji ...