Blog:Niedostępna poczta pracowników UMK

Z Uniwersyteckie Centrum Informatyczne

W wyniku dużej awarii energetycznej w nocy z 14 na 15 września uszkodzony został serwer poczty elektronicznej.

Pod adresem https://webmail-tmp.umk.pl uruchomiony został tymczasowy interfejs dostępu do poczty. Jest w nim dostępna poczta, która wpłynęła na UMK po godzinie 14 we wtorek 17.09. Napływająca poczta jest kopiowana na serwer tymczasowy, ale też pozostawiana na serwerze głównym.

Nowa poczta dochodzi ze znacznym opóźnieniem, prosimy aby to brać pod uwagę.

Po zakończeniu odzyskiwana (co szacujemy na czwartek do południa), cała poczta będzie ponownie dostępna tak, jak wcześniej. Poczta odczytana na serwerze tymczasowym będzie widoczna na starym serwerze, jako nowa, skasowanie listu na serwerze tymczasowym, nie spowoduje skasowania jej na serwerze głównym.

Szacujemy, że odbudowa głównego systemu może się zakończyć wcześniej niż poprzednio sugnlizowaliśmy, a więc około południa w czwartek.

Awaria systemu jest spowodowana splotem mało prawdopodobnych okoliczności takich jak: utrata zasilania budynku Collegium Maximum, przepalenie rozrusznika agregatu prądotwórczego zabezpieczającego system serwerów oraz uszkodzenie kilku urządzeń (w tym serwera poczty elektronicznej).

Pomimo, że awaria została spowodowana czynnikami całkowicie poza kontrolą UCI, serdecznie przepraszamy wszystkich użytkowników za niedogodności.